+420 603 552 719

Jak to probíhá

hlavně v pohodě. Nemusíte se ničeho obávat, ani mít trému. Jak to probíhá vám  popíšeme dále. Jsme zvyklí pracovat s „nemodelkami“, všechno Vám vysvětlíme, ukážeme a během focení Vás povedeme tak, abychom společně dosáhli těch nejlepších výsledků. Za pomoci techniky a profesionálního líčení vytvoříme fotografie, na kterých se sama sobě budete líbit. Všechny dodané fotografie jsou počítačově upraveny, retušovány, případné nedokonalosti pleti odstraněny.

S sebou do ateliéru si vezměte dostatek oblečení na výběr, během fotografování se budete cca 2x – 3x převlékat.

Obuv – fotíme většinou na boso, pokud jsou součástí některého stylu boty, musí mít řádně očištěnou podrážku – na pozadí si budete také sedat a lehat.

Platba – při fotografování se platí záloha 500,- Kč v hotovosti, zbytek (dle Vámi zvolené varianty – viz CENÍK) se doplácí při předání fotografií.

Pokud budete mít nějaké dotazy, můžeme se sejít předem ke krátké konzultaci ve fotoateliéru. Konzultace je zahrnuta v ceně.

Miminka a děti

Focení miminek a dětí vyžaduje velkou dávku trpělivosti, ale nesmí trvat příliš dlouho. Je potřeba, aby si děti zvykly na nové prostředí a chovaly se bezprostředně. Jedině tak lze docílit přirozených fotografií. Každému to trvá jinak dlouho a někdy se to dokonce nepodaří vůbec. Když dítě odmítne spolupracovat, je lepší zkusit to někdy jindy znovu.

V každém případě se tento první nepovedený pokus nehradí. Důležité je také vybrat vhodnou dobu. Děti bývají v lepší náladě např. po spánku. Ve fotoatelieru je pro Vaše děti připraveno veškeré pohodlí – přebalovací pultík, ohrádka a pro ty větší spousta hraček.

Během jednoho focení vystřídáme 2 – 3 typy oblečení a fotografického pozadí. Přineste si proto, prosím, s sebou dostatek vhodného oblečení. Ideálně jednu variantu světlou – bílá trika nebo košile a džíny, druhou variantu tmavou s černými vršky (u dospělých). Miminka fotíme nejčastěji bez oblečení, nebo jen v bílém „bodíčku“.

Větší děti také v džínách, šatičkách (pro holčičky můžete vzít i různé doplňky – klobouček, kabelku atd.). Bílou a černou variantu můžete doplnit barevnou kombinací dle vašeho výběru tak, abyste všichni ladili k sobě. Všechno oblečení by mělo být pokud možno bez nápisů, obrázků, či velkých vzorů

Fotografování je pro některé děti přeci jen poměrně náročné, proto je ideální, když jsou odpočaté, v dobré náladě. Vezměte jim s sebou také pití, pomoci mohou u větších dětí i drobné „motivační“ sladkosti, či oblíbené hračky. Miminka můžete během focení nakojit i přebalit.
Pro focení dětí doporučuji ze zkušenosti využít dopolední termíny. V odpoledních hodinách už jsou děti obvykle unavené a příliš nespolupracují.

Portréty, těhulky, akty

Během jednoho fotografování, které trvá přibližně 1 hodinu, je možné vystřídat 2 – 3 druhy oblečení tak, abychom vytvořili několik různých typů a nálad. Můžete zkombinovat například jednu sportovní variantu (džíny, bílá košile, triko) a k tomu společenskou (šaty, šperky, lodičky…).

Volte raději jednobarevné oblečení bez pruhů a vzorů. Takové, ve kterém se cítíte přirozeně a pohodlně. Fotografické líčení (není zahrnuto v ceně) trvá cca 20 min. před vlastním fotografováním. Pro vytvoření lepší atmosféry je možné přinést si vlastní CD s Vaší oblíbenou hudbou.

Těhotenské fotografie mají vždy neopakovatelné kouzlo – zřejmě je to dáno tím zvláštním výrazem ve tváři každé budoucí maminky. Fotografování příliš neodkládejte. Nejlepším obdobím bývá 6 – 7 měsíc těhotenství. A ještě jedna rada – vezměte s sebou na focení své blízké – partnera, děti. Vždyť i oni se těší s Vámi a na výsledných fotografiích je to vždy vidět.

Při fotografování aktů můžeme, hlavně na začátku focení, použít různé textilie, které jsou pro Vás k dispozici v ateliéru. Můžete si přinést i vlastní rekvizity podle svých představ (svíčky, šátky), ale vždy je lepší se dohodnout předem. Výsledné fotografie aktů bývají většinou černobílé, decentní obrázky, které využívají hry světla a stínu a spíš zakrývají než odkrývají …

Líčení pro akt je přirozené, pouze s lehkým zvýrazněním očí. A důležité upozornění na konec. Minimálně 2 hod. před fotografováním aktů je potřeba odložit těsné spodní prádlo a jiné části oděvu zanechávající otlaky na kůži.  

Páry, skupinové portréty

U rodinných portrétů, skupinových fotografií a párů je vždy důležité, aby byli všichni barevně sladěni k sobě. Dejte si tu práci a najděte pro sebe stejnobarevná trika či košile. Ideálně bílá a černá (k tomu může být ještě jedna doplňující barva). K nim si vezměte džíny nebo bílé a černé kalhoty, pokud byste je měli všichni. Veškeré oblečení by mělo být opravdu jednobarevné, bez ozdobných lemů či nápisů.

Ty působí ve výsledku rušivě. Výběr oblečení nepodceňujte! Opravdu to stojí za to. Fotky jsou o Vás a ne o Vašem oblečení, odstraňme tedy všechny rušivé elementy, které by zbytečně odváděly pozornost.

PROMO fotografie

Pro fotografování PROMO fotografií si na focení přineste rekvizity charakterizující Vaši specializaci, pokud takové máte. Limitováni jsme pouze prostorem ateliéru. Jinak i zde platí, raději vzít více variant oblečení , ať je z čeho vybírat.